Brudzeński Park Krajobrazowy mieści się w województwie mazowieckim, w okolicach Płocka. Rozciąga się wzdłuż naturalnego koryta Skrwy Prawej od Brudzynia Dużego na północy, do jej ujścia nad północnym brzegiem Wisły. Wśród wiekowych dębów i gradów, pochylających się nad meandrującym nurtem rzeki, przebiega tu wiele malowniczych szlaków turystycznych.
Park obejmuje dolną część doliny Skrwy, będącej prawym dopływem Wisły. Ta malownicza rzeka cechuje się naturalnie kształtowanym, biegnącym przez większość odcinków przez las korytem. Na terenie parku ma liczne rozlewiska, a meandrująca woda przepływa zaraz pod korzeniami porastających brzegi, starych, liściastych drzew. Rzeźba terenu parku jest ozdobiona licznymi wąwozami i stromymi stokami. W większości stare obszary leśne zajmują ponad połowę powierzchni parku. Istnieją tu trzy rezerwaty przyrody, w których znalazło schronienie m.in. wiele gatunków chronionych ptaków.
Odwiedzając Brudzeński Park Krajobrazowy, można zatrzymać się na polu namiotowym, lub w którymś z licznych w tej okolicy gospodarstw agroturystycznych. Niezłą bazą hotelową dysponuje oddalony zaledwie o kilka kilometrów od południowo-wschodnich granic parku Płock. Kto szuka odrobiny luksusu, może też wynająć pokój w pobliskim pałacyku koncernu PKN Orlen w Srebrnej. Obiekt ostatnio został starannie odrestaurowany i jest otoczony pięknym parkiem. Dawne szlacheckie rezydencje można znaleźć również w granicach Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego. Jeden z przedwojennych dworków znajduje się w Sikorzu, w centralnej części parku. Prowadzi do niego stara aleja lipowo-kasztanowa. W Sikorzu warto zwrócić też uwagę na neogotycki kościół parafialny z wysoką, strzelistą wieżą, a także kapliczkę Matki Bożej Bolesnej, która niegdyś była częścią mieszczącej się tu w XIX w. kalwarii.
Na terenie leśnictwa Sikórz wyznaczono szlak „przyrodniczo-leśny”, prowadzący do najbardziej urokliwych fragmentów Brudzyńskiego Parku Krajobrazowego. Trakt rozpoczyna się przy kościele parafialnym i biegnie przez las, aż do brzegów rzeki Skrwy. Prowadzi dalej przez urokliwy, drewniany mostek, a następnie leśną ścieżką do punktu widokowego nad skarpą. Dydaktyczny szlak jest na całej swojej długości oznakowany tablicami informacyjnymi, a na jego końcu znajduje się miejsce, gdzie można rozpalić ognisko. W razie niepogody, można schronić się tam przed deszczem pod drewnianą wiatą.
Przez Brudzyński Park Krajobrazowy przebiega też szlak czerwony PTTK im. Bolesława Krzywoustego, który w obrębie jego granic rozciąga się na długości 28 km. Szlak prowadzi przez wszystkie trzy rezerwaty parku i pokazuje charakterystyczne dla niego typy krajobrazu. Na wysuniętych najbardziej na południe obszarach, nad brzegami Wisły, dociera on do rezerwatu Bralino. Można tu podziwiać majestatyczne, stare Dębo, porastające skarpy schodzące w kierunku rzeki. Przy szlaku czerwonym znajdują się liczne parkingi, dlatego można go zwiedzać, dzieląc na mniejsze odcinki. Ma on opinię jednego z najpiękniejszych traktów na Mazowszu.
