Park Krajobrazowy Międzyrzecza Warty i Widawki należy do najciekawszych turystycznie obszarów w województwie łódzkim. Rozciąga się na południowy-wchód od Sieradza i obejmuje tętniące życiem lasy i łąki w dolinach Warty i Widawki oraz ich dopływów. Urozmaicona rzeźba terenu przypomina tu nieco wyżyny południowej Polski. Park jest doskonałym miejscem do organizacji spływów kajakowych.
Szlaki turystyczne Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki prowadzą wśród przełomów rzek i wysokich pagórków. Różnice wysokości sięgają w tym rejonie nawet 45 m, a pokryte gęstą roślinnością stoki są gdzieniegdzie przyozdobione wapiennymi skałami. Nie brakuje tutaj zarówno cennych przyrodniczo torfowisk, jak i starych lasów, przeplatanych malowniczą mozaiką pól i pastwisk. Podmokłe tereny wokół tutejszych, meandrujących rzek są domem wielu gatunków ptaków. Panuje tu niezwykła różnorodność biologiczna. W parku można znaleźć ponad różnych 600 gatunków roślin, w tym około 60 chronionych. Wyznaczono tu cztery rezerwaty przyrody.
W parku i jego sąsiedztwie funkcjonują liczne hotele, ośrodki wczasowe i gospodarstwa agroturystyczne. Można je znaleźć m.in. leżącym na jego zachodnim skraju Burzeninie, gdzie wielbiciele zabytków powinni zwrócić uwagę na barokowy kościół z XVII w., dawną synagogę i żydowski cmentarz. O nocleg także nietrudno w położonych blisko granic parku Sieradzu, Zduńskiej Woli czy Łasku.
Przez Burzenin przebiega oznakowany na niebiesko, turystyczny „Szlak walk nad Wartą w 1939 r.” Można nim się udać w głąb Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki, aż do miejscowości Piaski. Na szlaku zachowały się pozostałości polowych umocnień z okresu obrony Polski w czasie kampanii wrześniowej.
Żółtym szlakiem turystycznym można przejść wzdłuż koryta rzeki Grabi z Łasku do Siedlec Łaskich. Łask leży niedaleko północno-wschodnich granic parku. Ciekawym obiektem w tej miejscowości jest gotycka kolegiata z pierwszej połowy XVI w., przebudowana w XVIII stuleciu na modłę barokową. Warto w tej miejscowości również wrzucić uwagę na drewniany, XVII-wieczny kościółek św. Ducha. W Łasku znajduje się także stary, żydowski cmentarz. W dawnej synagodze z XIX wieku mieści się obecnie remiza strażacka. Wzdłuż żółtego szlaku turystycznego znajdują się ciekawe zabytki techniki zainstalowane niegdyś na rzece Grabi.
Na terenie parku przebiega popularny szlak kajakowy po Warcie, Grabi i Widawce, którym w kilka dni można zwiedzić najładniejsze obszary całego mikroregionu. Miejscowe spływy kajakowe często zaczynają się w miejscowości Marzenin koło Łasku. Grabia w tym miejscu jest płytka i bezpieczna. Szlak wodny prowadzi do Grabina, gdzie rzeka uchodzi do Widawki.
Będąc w Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki, warto zajrzeć również do położonej w jego środkowej części Widawy. Mieści się tam stary zespół klasztorny ojców bernardynów wraz z barokowym kościołem. Cały malowniczy kompleks został wzniesiony w XVII stuleciu.
