W codziennym życiu obrastamy w coraz większą ilość elektronicznych gadżetów, które zabieramy także ze sobą na wyjazdy. Często jednak w przypadku takich urządzeń jak telefony lub smartfony, GPS‑y, aparaty cyfrowe, netbooki czy laptopy pojawia się mały problem – POTRZEBUJEMY ŹRÓDŁA ZEWNĘTRZNEGO ZASILANIA :).
Jeszcze do niedawna przenośne urządzenia do wytwarzania i przechowywania energii były tak drogie, że przeciętny użytkownik elektroniki – czy to biznesmen, czy turysta — nawet nie myślał o tym, że może ich używać na co dzień lub w podróży. Od tego roku w polskich sklepach dostępne są produkty marki Powertraveller. Ich urok polega na tym, iż są na tyle małe, że można je zabrać „wszędzie” oraz że ich cena „nie zwala z nóg”.
- Fot. arch. Powertraveller
Firma Powertraveller posiada w swojej ofercie szereg urządzeń: począwszy od przenośnych ładowarek będących „zastrzykiem energii” w naszej kieszeni (POWERMONKEY CLASSIC), poprzez niewielkich rozmiarów zasilacze wyposażone w sonary słoneczne (POWERMONKEY EXPLORER lub EXTREME) oraz bardzo zaawansowane urządzenia (SOLARGORILLA), zapewniające wydajną produkcję energii i niezawodne działanie.
Najprostszą ładowarką w ofercie jest POWERMONKEY CLASSIC. Dzięki zapasowi energii z tego urządzenia można uniknąć koszmarnych scenariuszy, kiedy to np. „siada” bateria telefonu podczas ważnej rozmowy lub na wakacjach. Niewielkie, poręczne „jajeczko” może zawsze czekać w plecaku, samochodzie czy na biurku na moment, kiedy dodatkowa energia będzie nam potrzebna. Zasilone prądem z gniazdka starcza na 3 pełne ładowania telefonu. komórkowego.
- Fot. arch. Powertraveller
Jeśli chcemy wykorzystywać energię słoneczną, warto zwrócić uwagę na urządzenia POWERMONKEY EXPLORER lub EXTREME. Idealny wariant na wszelkie wypady z dala od cywilizacji lub z ograniczonym dostępem do gniazdek elektrycznych. Fani ekologicznego stylu życia i oszczędzania energii odkryją, że swoje osobiste urządzenia elektroniczne mogą na co dzień uniezależnić od tradycyjnych sieci przesyłania energii.
- Fot. arch. Powertraveller
Z kolei SOLARGORILLA pozwala naładować nie tylko komórkę i inne urządzenia mobilne, ale również laptopa. Wystarczy otworzyć 2 panele i skierować je na słońce, aby system zaczął działać.
- Fot. arch. Powertraveller
A to wszystko za cenę od 100 do maksymalnie 1000 zł.
Sprzęt do testów dostarczyła Ceneria, outdoorowa porównywarka cen.