rowerowy czarny

Czarny szlak rowerowy Drogowle - Raków

Prosty szlak idealnie nadaje się na jednodniową wycieczkę dla początkujących cyklistów. Prawie w całości prowadzi on drogami asfaltowymi, które w większości przebiegają przez lasy. Osobliwością na trasie jest wieś Dębno, której zabudowa świadczy o bogatej,  miejskiej przeszłości.
Oznakowanie wzorowane na Instrukcji Znakowania Szlaków Turystycznych PTTK. Wielkość znaków odbiega jednak od przyjętych wzorców. Miejscami nieczytelne. Długość ok. 25 km. Poziom trudności łatwy, dedykowany dla użytkowników rowerów terenowych i górskich. Czas przejazdu ok. 2,5 h.
Warto zobaczyć:
Raków (Kościół parafialny p.w. św. Trójcy wzniesiony w latach 1640–1645 z fundacji biskupa krakowskiego, Dom Ariański na rogu ulic Kościelnej i Kolejowej, kościół reformatów p.w. św. Anny, wybudowany w 1641 r. i przebudowany w połowie XVIII w.),  Drogowle (kościół p.w. św. Andrzeja, zbudowany w latach 1620–1630 w stylu późnorenesansowym), Potok (kościół p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny wzniesiony w stylu barokowym w 1648 r.), Dębno (pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą z II poł. XV w. W XVII w. założona przez arian jako miasto. Duży rynek z XVII w., na którym stoi XVIII-wieczna kaplica św. Tekli).

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments