rowerowy czarny

Czarny szlak rowerowy ul. Przewodników Tatrzańskich - Droga pod Reglami - Dolina Chochołowska

Jeden z kilku udostępnionych szlaków rowerowych w Tatrzańskim Parku Narodowym, znajduje się u podnóża Tatr Zachodnich od północnej strony, prowadzi w większości czarnym szlakiem i częścią zielonego szlaku turystycznego. Na krótkim odcinku w rejonie skoczni narciarskich oraz na odcinku w rejonie wylotu Doliny Kościeliskiej i Kir biegnie drogą publiczną. Z drogi roztacza się widok na Zakopane, Gubałówkę i Butorowy Wierch.

Przebieg: Zakopane (ul.Przewodników Tatrzańskich) – skocznie - Biały Potok – Spadowiec – Strążyski Potok – Miśkowiec – Małołącki Potok – Staników - Kiry (Dolina Kościeliska) – Między Ściany – Siwa Polana (Dolina Chochołowska)

O trasie: Czarny szlak rozpoczyna się przy budynku Murowanicy , mija klasztor Księżówka i biegnie drogą publiczną w Bogówce, pod 3 krokwiami ( kolejno Średnią, Małą i Wielką). Zaczynamy przemieszczać się szeroką drogą o piaszczysto – kamienistym podłożu, pokonujemy Biały Potok i mijamy żółty szlak u wylotu przepięknej Doliny Białego (punkt poboru opłat TPN, WC). Następnie trafiamy na niebieski szlak u wylotu Doliny Ku dziurze oraz czerwony w Dolinie Strążyskiej biegnący na Giewont (parking, punkt poboru opłat TPN, WC). Po 1,5 km dojeżdżamy do styku z zielonym szlakiem z Doliny Nad Bramką, później (1 km) ze szlakiem żółtym u wylotu Doliny Małej Łąki (gajówka Mała Łąka, punkt poboru opłat TPN, WC, parking, restauracja). Dalej Droga pod Reglami wiedzie równolegle do drogi wojewódzkiej nr 958 z Zakopanego do Kir. Trasa delikatnie pnie się w górę by na Staników Żlebie osiągnąć prawie 1000 m n.p.m. i opada do Kir w Dolinie Kościeliskiej, gdzie swój bieg kończy szlak czarny. W Kirach miejsce na odpoczynek, posiłek i zwiedzanie ( kaplica MB Gietrzwałdzkiej). Teraz prowadzi nas szlak zielony przeznaczony do turystyki pieszej, wzdłuż granicy TPN do wzniesienia Między Ściany (szlak żółty Doliną Lejową), a stamtąd już tylko kilkanaście minut do Siwej Polany w Dolinie Chochołowskiej.

Uwaga: Droga pod Reglami jest bardzo łatwym, spacerowym, bardzo popularnym szlakiem. Niekiedy ciężko się przecisnąć przez tłum wczasowiczów, dlatego przejazd rowerem możliwy jest jedynie w teorii.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments