pieszy czerwony

Czerwony szlak Kraków: Bielany - Wola Justowska

Szlak rozpoczyna się przy przystanku autobusowym "Wodociągi" (przystanek na żądanie). wiedzie ul. Księcia Józefa a następnie odbija w prawo wzdłóż lasu do murów Klasztoru Benedyktynów. Schodząc ze wzniesienia odbijamy pod kątem prostym w prawo i przecinamy niebieski Szlak Lasu Wolskiego. Idąc lekko pod góre mijamy kolejne skrzyżowanie, tym razem ze szlakiem rowerowym biegnącym tu wdłów Chodnika Malczewskiego.

Po niecałym kilometrze wychodzimy na ul. Konarową przy ZOO, które oczywiscie warto przy okazji tego spaceru odwiedzić. Młodsi uczestnicy wyprawy będą mieli okazję bliżej poznać świat zwierzat, a nieco starsi - chwilę odpoczynku na ławeczce. Po zwiedzaniu ruszamy dalej w lewo, wzdłóż murów ZOO aż do drewnianego krzyża, przy którym odbijamy w prawo. Przez następne 10 - 15 minut idziemy na północ, na chwilę łącząc się z aleją Do Kopca, wiodącą na plac zabaw pod Kopcem Piłsudskiego. Szlak czerwony nie idzie dalej aleją, a odbija w prawo pod górę ku podstawie Kopca. Dla tych, którzy mają jeszcze siły, proponujemy wyścigi na szczyt - nagrodą jest ciekawa panorama.

Spod Kopca Piłsudskiego szlak czerwony skręca  ponownie w prawo i łączy się na odcinku ok. 500m. ze szlkaiem zielonym (który wiedzie prosto w dół do parkingu przy "Babie Jadze"). My jednak zmieniamy kierunek i idziemy w lewo, aż do granicy lasu. Nastepnie schodzimy  do ul. Junackiej, przechodzimy na jej druga stronę i między zabudowaniami, polną scieżką dochodzimy do pętli autobusowej na ul. Chełmskiej (wiedzie nią zielony szlak rowerowy Greenways nr EV4, łączący Kraków z Wiedniem).

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments