pieszy czerwony

Czerwony szlak pieszy: Kostrzyn nad Odrą - Strzelce Krajeńskie

Szlak pieszy, czerwony, prowadzi przez krajobrazy rolnicze i leśne. Szlak jest długi na ponad 80 km, dlatego warto podzielić wędrówkę na kilka etapów.

Rozpoczyna się w Kostrzynie nad Odrą, dalej biegnie przez miejscowość Dąbroszyn, w której znajduje się kościół św. Józefa z XVII wieku oraz barokowy pałac. Biegnie dookoła Jeziora Wielkiego i lewym brzegiem rzeki Witna prowadzi do miejscowości Witnica. Dalej głównie przez lasy i rezerwat przyrody Dębowa Góra. Warto odwiedzić pobliską wieś Bogdaniec i znajdujące się w niej Muzem Kultury i Techniki Wiejskiej.

Następny na trasie jest Gorzów Wielkopolski, gdzie szlak prowadzi przez piękne gorzowskie parki. Następnie trasa przebiega przez wieś Wojcieszyce oraz pomiędzy jeziorami Ostrowitym i Nierzym. Z pewnością będzie to dobre miejsce na chwilę odpoczynku. Szlak prowadzi przez Barlinecko - Gorzowski Park Krajobrazowy i kończy się w Strzelcach Krajeńskich, w których warto odwiedzić stare miasto i kościół Mariacki.   

lubuskie, las, krajobrazy, pola, kościół, pałac, barok, Kostrzyn nad Odrą, Dąbroszyn, Jezioro Wielkie, jezioro, rzeka, Witna, Witnica, Rezerwat Dębowa Góra, Bogdaniec, Muzem Kultury i Techniki Wiejskiej, Gorzów Wielkopolski, park, Wojcieszyce, Jezioro Ostrowite, Jezioro Nierzym, Barlinecko - Gorzowski Park Krajobrazowy, Strzelcer Krajeńskie, stare miasto

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments