rowerowy czerwony

Czerwony szlak rowerowy Kasina Wielka - Łostówka

Przebieg: Kasina Wielka - Przysiółki Kasiny Wlk: Lulki - Mistarze - Chrustki -  droga  nr 964 - Fornale - przejazd kolejowy - droga nr 28 - Przymiarki - Pazdury - Rogi - Wydarte - przecięcie ze szlakiem żółtym - Łostówka.

Ponad siedmiokilometrową trasę rozpoczynamy na moście na potoku Kasinianka w Kasinie Wielkiej. Jedziemy na południe aż do drogi nr 964 i dalej do krajowej nr 28. Cały czas podłoże jest utwardzone. Po przekroczeniu torów kolejowych, za przystankiem autobusowym skręcamy w boczną ulicę (płd- wsch). Teren wznosi się stopniowo. Aż do przysiółka Wydarte (Wydry) kierujemy się na wschód. Za nim skręcamy o 90 stopni w drogę leśną i pokonujemy podjazd aż do połączenia ze szlakiem pieszym żółtym.Przecinamy go i zjeżdżamy ostatnie kilometry do Łostówki.

Z Łostówki możemy dojechać szlakiem żółtym na zachód do Mszany Dolnej a na wschód do Wilczyc i dalej stromym podjazdem na Ćwilin. W  pobliżu są też szlaki piesze: żółty na Czarny Dział (673 m n.p.m.) i Ćwilin (1072 m n.p.m.), czerwony z Kasiny Wielkiej na Lubogoszcz (968 m n.p.m.) i niebieski na Śnieżnicę (1006 m n.p.m) lub niższy Dzielec (649 m n.p.m.).

Warto zobaczyć: Przy wyjeździe na drogę nr 964 warto podjechać na Polanę Mogiła, na której stoi pomnik  z okresu II wojny światowej, wykonany z wieży polskiego czołgu Vickers. Na stokach Śnieżnicy znajduje się krzesełkowy wyciąg narciarski i stok o długości 1400 m oraz ośla łączka dla początkujących i wyciąg talerzykowy.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments