rowerowy czerwony

Czerwony szlak rowerowy na Górze Pierścienica (Kielce szlak górski)

Szlak ten jest jedną z propozycji dla zaawansowanych kolaży górskich. Poprowadzony na zboczach Góry Pierścienica  oferuje trasę z licznymi podjazdami i zjazdami.
Oznakowanie mocno odbiega od Instrukcji Znakowania Szlaków Turystycznych PTTK. Znak szlaku przedstawia niebieską sylwetkę pochylonego kolarza na tle białego podkładu. Oznakowanie dobre.
Długość ok. 2,5 km. Szlak trudny, z licznymi stromymi podjazdami i zjazdami, dedykowany dla zaawansowanych użytkowników rowerów górskich o dobrej kondycji fizycznej. Trasa przebiega głównie po leśnych ścieżkach. Czas przejazdu ok. 30 min.
Góra Pierścienica (367 m. n. p. m.)
Szczyt w Paśmie Posłowickim, znany z nieistniejącej już skoczni narciarskiej, gdzie Wojciech Fortuna pobił swój rekord. Na zboczu wzniesienia funkcjonuję w okresie zimowym stok narciarski.
Szlak położony w całości na obszarze Kielc. W mieście warto zobaczyć, zabytki kultury materialnej (Dawny Pałac Biskupów Krakowskich – obecnie Muzeum Narodowe, katedra p.w. Wniebowzięcia NMP lokowana w 1171 r., kościół p.w. Św. Wojciecha lokowany w 1086 r., Muzeum Zabawek i Zabawy, ul. Sienkiewicza, rynek, park miejski im. S. Staszica), rezerwaty geologiczne i krajobrazowe (Kadzielnia, Wietrznia, Karczówka, Ślichowice, Biesak-Białogon, Sufraganiec).

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments