rowerowy czerwony

Czerwony szlak rowerowy Nowy Sącz - Tropie (Wytrzyszczka) - Karpacki Szlak Rowerowy

Odcinek B, ”Wariant Łososiński” Karpackiego Szlaku Rowerowego liczący 36 kilometrów. Szlak o różnicy wysokości do 450 metrów , prowadzi w większości drogami asfaltowymi, drogi utwardzone znajdują się na krótkim odcinku w Posadowej. Trasa szlaku łatwa, największe trudności znajdują się na odcinkach Jelna - Przydonica i Bartkowa -Rożnów (ostre podjazdy i zjazdy), kończy się przeprawą promową przez Jezioro Czchowskie do Wytrzyszczki. Szlak biegnie przez malownicze tereny Pogórza Rożnowskiego o krajobrazie podgórskim wzdłuż Jeziora Rożnowskiego, Dunajca i Jeziora Czchowskiego.

Przebieg: Nowy Sącz - Klimkówka - Jelna - Kawiory - Porąbka - Miłkowa - Przydonica - Bartkowa-Posadowa - Rożnów Roztoka-Brzeziny - Wiatrowice - Tropie (Wytrzyszczka)

Karpacki Szlak Rowerowy - projekt realizowany przez Sądecką Organizację Turystyczną, oficjalnie został otwarty w 2009 roku z udziałem Ministerstwa Sportu i Turystyki, władz Województwa Małopolskiego i przedstawicieli samorządów powiatu Nowosądeckiego i Gorlickiego. Długość Karpackiego Szlaku Rowerowego Głównego wynosi ponad 600km i umożliwia dotarcie do najpiękniejszych zakątków Beskidu Niskiego i Sądeckiego.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments