pieszy czerwony

Czerwony szlak z Ciemniaka na Kasprowy Wierch

Jeden z piękniejszych widokowo szlaków w Tatrach Zachodnich, a do tego nietrudny. Najbardziej mozolne jest wejście na Ciemniak.
Z Ciemniaka przez Czerwone Wierchy aż do Kopy Kondrackiej prowadzi nas kamienista ścieżka. Raz wznosi się gdy wychodzimy na szczyt, raz opada gdy schodzimy do przełęczy. Jest to szlak prosty a ścieżka szeroka, jednak mimo tego trzeba zachować ostrożność. Zejście ze ścieżki może skończyć się upadkiem kilkaset metrów w dół gdyż często wzdłuż ścieżki rozciągają się głębokie przepaście. Szczególną ostrożność należy zachować we mgle.
Z Kopy Kondrackiej przez Suche Czuby na Kasprowy Wierch prowadzi niemal identyczna, kamienista ścieżka. Różnicą jest to że tym razem od lewej strony nie uświadczymy przepaści, tylko asekurują nas od tej strony szczyty które obchodzimy. Nie znaczy to, że nie trzeba tu uważać. Prawa strona w dalszym ciągu jest nieosłonięta. Na odcinku Kopa Kondracka - Kasprowy Wierch napotkamy jedną trudność jaką będzie konieczność wejścia na kilkumetrową ściankę. Nie powinno to jednak przysporzyć problemów. w skale wyżłobione są miejsca na ręce i nogi.Może to jedynie powodować powstawanie małych zatorów w tym miejscu.
Przejście całości szlaku zajmuje ok 3:30 - 4 godziny. Warto jednak wybrać ten szlak gdyż obfituje on w niesamowite widoki, zarówno na Tatry Zachodnie, Wysokie jak i Słowackie, o których nie sposób zapomnieć.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments