pieszy czerwony

Czerwony szlak z Doliny Chochołowskiej na Trzydniowiański Wierch (wejście na szczyt od północnej strony)

Szlak daje nam możliwość zdobycia jednego ze szczytów otaczających Dolinę Chochołowską. Z głównego zielonego szlaku wiodącego Doliną Chochołowską w rejonie polany o nazwie Trzydniówka odbijamy w lewo. Czeka nas dosyć intensywne podejście Krowim Żlebem na grań Kulawca. Podchodzimy piętrem lasu. Wycieczka staje się lżejsza, gdy osiągamy grań – od tego momentu nie jest już stromo. Gdy wyjdziemy z piętra lasu, roztoczy się przed nami wspaniała panorama.

To jeden z najprzyjemniejszych fragmentów wycieczki – wędrówka łagodną granią z widokami na obydwie strony. Po lewej, nieco za nami, widać masyw Kominiarskiego Wierchu, a dalej – oddzielony od niego Przełęczą Iwaniacką długi Ornak z przecinającymi go żlebami, opadającymi do Doliny Starorobociańskiej. Przed nami – główna grań Tatr z Kończystym i Starorobociańskim Wierchem. Po prawej stronie roztacza się pod nami Dolina Trzydniowiańska, ukryta pomiędzy 2 ramionami odchodzącymi od Trzydniowiańskiego Wierchu: Kulawcem (którym podchodzimy) i Ropą. Dalej po prawej stronie widać Dolinę Jarząbczą i masywy ograniczające od zachodu Dolinę Chochołowską.

Trzydniowiański Wierch (1758 m n.p.m.) znajduje się w grani bocznej odchodzącej od Kończystego Wierchu (2003 m n.p.m.), na który zresztą możemy dojść stąd zielonym szlakiem (55 minut). My jednak za znakami czerwonym zagłębiamy się w Dolinę Jarząbczą i schodzimy na Polanę Chochołowską do schroniska.

Uwaga: szlak zejściowy z Trzydniowiańskiego Wierchu do Doliny Jarząbczej jest zimą zagrożony lawinami.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments