rowerowy

Miejska ścieżka rowerowa (Kielce)

Ścieżka ta jest idealną propozycją na krótką rodzinną przejażdżkę. Sprzyja temu utwardzonej nawierzchnia z wydzielonym osobnym pasem dla rowerzystów. Trasa łącząca północne osiedla miasta Kielce z położonymi na południu terenami rekreacyjnymi – Stadion Leśny. Dla wielu służy jako szybki dojazd do licznych tras rowerowych zlokalizowanych na grzbiecie góry Telegraf i Pierścienica.
Długość ok. 5 km. Ścieżka oznaczona jest w sposób tradycyjny. Oznakowanie pionowe stanowią niebieskie znaki drogowe z symbolem rowerzysty, uzupełniają je znaki malowane na nawierzchni. Podłoże ścieżki zróżnicowane, głównie asfalt i kostka brukowa.  Czas przejazdu ok. 30 min.
Przebieg: Stadion lekkoatletyczny – Aleja Legionów – ul. Jurija Gagarina – Dolina rzeki Sinicy – ul. Jesionowa.
Dzielnica Stadion
Teren już w XIX wieku służył Kielczanom jako obszar rekreacyjny, na którym odbywały się majówki i pikniki. W okresie międzywojennym wybudowano tu kawiarnię, tor wyścigowy i boiska sportowe. Obecnie obszar jest uznawany za „zielone płuca Kielc”, pełne ścieżek rowerowych i spacerowych z parkiem linowym, boiskami i bazą noclegową.
Szlak położony w całości na obszarze Kielc. W mieście warto zobaczyć, zabytki kultury materialnej (Dawny Pałac Biskupów Krakowskich – obecnie Muzeum Narodowe, katedra p.w. Wniebowzięcia NMP lokowana w 1171 r., kościół p.w. Św. Wojciecha lokowany w 1086 r., Muzeum Zabawek i Zabawy, ul. Sienkiewicza, rynek, park miejski im. S. Staszica), rezerwaty geologiczne i krajobrazowe (Kadzielnia, Wietrznia, Karczówka, Ślichowice, Biesak-Białogon, Sufraganiec).

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments