pieszy niebieski

Niebieski szlak Piła PKP – Żabostowo

Niebieski szlak Piła PKP - J.Płotki - Jeziorki – Żabostowo
Szlak ten rozpoczyna się koło stacji PKP Piła. Idziemy ul.14 - go Lutego po drodze mijamy plac Staszica.
Na placu Konstytucji skręcamy w prawo w ulicę 11 - go Listopada. Przechodzimy most na rzece Gwdzie i zaraz za nim skręcamy w lewo w kierunku restauracji "Młyn". Przechodzimy koło budynku muzeum okręgowego. Koło restauracji "Młyn" skręcamy w prawo (1,0 km).
Wchodzimy na ul. Dąbrowskiego. Na rozejściu ulic idziemy w lewo nadal ulicą Dąbrowskiego. Cały czas idziemy prosto. Kończy się asfalt. Przechodzimy pod mostem, następnie koło elektrowni wodnej (3,5 km).
Idąc prosto wchodzimy w las, którym dochodzimy do drogi nr 10 Bydgoszcz - Szczecin (5,3 km). Przekraczamy ją i ponownie wchodzimy w las.
Idziemy prosto. Po lewej stronie widoczna jest rz. Gwda. Przechodzimy pod linią energetyczną. Skręcamy w prawo (6,0 km).
Po 150m skręcamy w lewo. Idziemy zboczem pod górę. Dochodzimy do rozejścia dróg. Idziemy w lewo skarpą wzdłuż rzeki. Odbijamy od rzeki w prawo. Po lewej las mieszany, po prawej młodnik. Idziemy cały czas prosto, pokonując kolejne skrzyżowania. Dochodzimy do szosy Piła - Złotów (8,5 km), po lewej widoczny bunkier.
Zaraz za szosą przechodzimy przez tory kolejowe Piła - Złotów. Dalej idziemy lasem. Na skrzyżowaniu skręcamy w lewo. Po prawej młodnik, zaraz za nim skręcamy w dół nad jezioro Płotki (9,3 km). Idziemy dróżką nad jeziorem. Mijamy pomost i kapliczkę.
Następnie odbijamy od jeziora i przechodzimy koło bunkra. Po chwili wychodzimy na szosę i skręcamy w lewo. Po prawej przy drodze do lasu, (11,3 km) zaczyna się szlak czerwony WK-184c J. Płotki - Ujście.
Idziemy dalej prosto, a po 300m skręcamy w prawo. Idziemy drogą piaszczystą aż do jeziora Piaseczno. Nad jeziorem skręcamy w lewo a potem w prawo. Idziemy prosto, po prawej jezioro, po lewej las.
Następnie odbijamy od jeziora (12,7 km) i łączymy się ze znakami czerwonymi WK-184c. Idziemy razem koło jeziora Bagienne. Zaraz za nim mijamy bunkier, potem jeszcze dwa.
Idziemy zarośniętą ścieżką aż do skrzyżowania (14,4 km), na którym odbijamy w lewo od znaków czerwonych WK-184c. Idziemy prosto pod górę lasem sosnowym.
Po 150 m odchodzi droga w lewo. Przecinamy kolejne skrzyżowania. Kawałek dalej odchodzi droga w prawo w dół. My idziemy dalej prosto. Dochodzimy do drogi i skręcamy w prawo, kolejnie skręcamy w lewo. Z prawej dochodzi dróżka. Przechodzimy prosto przez skrzyżowanie i schodzimy nad jezioro Jeziorki, (16,4 km) tam skręcamy w prawo.
Idziemy zarośniętą dróżką brzegiem jeziora. Skręcamy w lewo i wychodzimy z lasu. Z prawej dochodzą dwie drogi, my idziemy prosto pod górę. Tam skręcamy w prawo. Wchodzimy do wsi Jeziorki.
Idziemy prosto aż do szosy nr 10 Piła - Bydgoszcz (17,2 km). Przechodzimy ją, mijając po lewej bar. Po prawej zaczyna się młodnik. Dochodzi droga z prawej a kolejna z lewej. Cały czas idziemy drogą wysypaną żużlem. Zaczyna się także młodnik po lewej. Przechodzimy prosto przez skrzyżowanie, kończy się młodnik po prawej. Po lewej kończy się las a zaczyna pole. Nieco później odchodzi droga w prawo. Potem przechodzimy pod linią wysokiego napięcia i wchodzimy w las. Odchodzi droga w prawo. Idąc dalej prosto przechodzimy przez kolejne skrzyżowanie. Odchodzi droga w lewo. Po obu stronach pojawia się ogrodzenie a także słupy linii energetycznej. Po lewej mijamy zagrodę na górze Garncarskiej (19,5 km).
Przechodzimy skrzyżowanie. Zaraz za nim odchodzi droga w lewo. Po niej kolejne odejścia w lewo. Przechodzimy skrzyżowanie. 50m dalej skręcamy w lewo. Następnie odchodzą słupy. Skręcamy w lewo i przechodzimy pod linią energetyczną. Po chwili skręcamy w prawo a 50 m dalej w lewo i w prawo. Z lewej widać budynek dawnego OW "Żabostowo".
Dochodzimy do szlaku żółtego WK-204y Osiek - Stobno i skręcamy w lewo w kierunku Kaczor. Szlak WK-3515n kończy się przed byłym OW "Żabostowo" (21,0 km).

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments