pieszy niebieski

Niebieski szlak Piła – Skrzatusz

Szlak niebieski: Piła - Góra Dąbrowa – Skrzatusz

Szlak rozpoczyna się w pobliżu schroniska młodzieżowego przy SP nr 7. Od schroniska idziemy szosą w kierunku Szydłowa.Po przejściu przejazdu kolejowego na skrzyżowaniu (2,3 km) skręcamy w prawo na drogę do Zawady. Po lewej mijamy rekultywowane żwirowisko, za którym skręcamy w lewo (3,0 km) i wchodzimy do lasu.

Na najbliższym rozwidleniu dróg idziemy w prawą stronę. Po lewej mijamy ogródki działkowe, a za nimi z dwóch stron pola uprawne, znowu wchodzimy w las.

Po 500m przecinamy leśne skrzyżowanie (4,5 km) idąc dalej prosto piaszczystą drogą. Do naszej drogi dochodzą słupy z linią energetyczną. Droga staje się bardziej ubita. Z prawej strony (6,7 km) dochodzą znaki żółte WK-3513y rez. Kuźnik - Skrzatusz. Idąc razem z nimi opuszczamy las i przez pole dochodzimy do asfaltowej drogi Szydłowo - Zawada (7,5 km).

Tu szlak żółty idzie prosto, my natomiast skręcamy w lewo i idziemy szosą. 400m dalej (7,9 km) odbijamy od szosy w prawo i wspinamy się pod górkę. Wychodzimy na górkę dochodząc do resztek zabudowań i drzew owocowych.

Skręcamy w prawo bez wyraźnej ścieżki. Idziemy skrajem zarośli a później przechodzimy przez nie. Schodzimy lekko w dół. Tu skręcamy w prawo pod kątem prostym. Idziemy pod górę, dochodząc do leśnej drogi.

Kawałek dalej przy paśniku skręcamy dość wyraźnie w lewo i po chwili jesteśmy na płaskim szczycie g. Dąbrowy 207m n.p.m. (9,7 km). Widzimy tu resztki wieży obserwacyjnej.

Rozpoczynamy zejście. Przechodzimy przez polankę. Na skrzyżowaniu dróg idziemy najwyraźniejszą w prawo. Wychodzimy z lasu.

Przed nami osada Dąbrówka. Dochodzimy do drogi brukowanej (10,8 km), którą skręcamy w kierunku widocznego już Skrzatusza. Wchodzimy między zabudowania. Droga skręca w prawo, zaraz potem w lewo i dalej prosto wychodzi na szosę Piła - Wałcz.

Skręcamy w prawo, dochodzimy do przystanku PKS Skrzatusz (13,0 km) gdzie kończy się nasz szlak WK-3536n.

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments