rowerowy czerwony

"Pętla Północy"

„Pętla Północy” to szlak rowerowy w formie pętli, która umożliwia zapoznanie się z północną częścią gminy Kołczygłowy. Szlak rowerowy oznaczony kolorem czerwonym o długości 28 km łączy ze sobą miejscowości Jezierze – Darżkowo – Wierszyno – Wierszynko – Jezioro Konradowo – Świelubie – Górki – Gęślice – Barnowo – Kołczygłowy – Jezierze.

Trasa w przeważającej części wiedzie drogami twardymi, dużo asfaltów o małym natężeniu ruchu choć jest też odcinek drogą wojewódzka 209, uciążliwy jest odcinek pomiędzy Wierszyno Młyn a Swielubiem, kilkukrotnie piasek uniemożliwia jazdę. Oznakowanie wystarczające choć brak powtórzeń na odcinku Wierszyno Młyn – J. Konradowo  napawa pewnym niepokojem.. Czas jazdy zdecydowanie poniżej 2h, na trasie usytuowanych jest kilka miejsc wypoczynku, zaopatrzenie w niedzielę  tylko w Kołczygłowach.

 Na terenie gminy Kołczygłowy znajduje się jedna z najstarszych elektrowni wodnych. Elektrownia zarówno z uwagi na rozwiązania techniczne, jak i malowniczość krajobrazu, jest unikatowa i to na skalę europejską.

Kolejnym ciekawym miejscem w Gminie Kołczygłowy wartym zobaczenia jest ścieżka przyrodnicza w Gałąźni Małej. Jej długość to 4 km, przeznaczona jest dla turystów pieszych. Zobaczyć można niepowtarzalne widoki przyrodnicze, zabytki architektoniczne oraz ciekawe stanowiska archeologiczne.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments