rowerowy żółty

Pętla rowerowa Szeroki Bór (gmina Ruciane Nida, znaki żółte)

Krótka pętla rowerowa, zajmująca ok2-3h jazdy w spokojnym tempie. W sam raz dla turystów, którzy szukają propozycji na rekreacyjną wycieczkę rowerową.

Trasa rozpoczyna się przy Centrum Informacji Turystycznej i Promocji Gminy w Rucianem-Nidzie. Dalej w kierunku Pisza, przejeżdżamy przez prawie całe miasto. Po prawej stronie, za mostem mijamy zabytkową wyłuszczarnię nasion. Za miastem skręcamy w prawo na Wiartel - droga początkowo nie jst najlepsza, ale po ok. 300 metrach bruk znika i jedziemy spokojnie drogą gruntową.

Po ok. 4 km mamy do dyspozycji leśny parking z łakami i stołem, kolejny ok. 2km dalej tuż przed wwjazdem do wsi Szeroki Bór. We wsi skręcamy w lewo i zgodnie z drogowskazami jedziemy w kierunku Pisza. Przekraczamy drogę nr 58 i dalej jedziemy prosto przez las.

Na 10-tym kilometrze będzie skrzyżowanie, na którym skręcamy w wąską ścieżkę, która po ok.3 km doprowadza nas do asfaltu. Tu skręcamy w lewo i asfaltową drogą jedziemy w stronę Wejsun, których zabudowania zaczynają się daleko za tablicą z nazwą miejscowości. Na skrzyżowaniu w centrum Wejsun skręcamy w lewo na Ruciane-Nidę, do których wiedzie asfaltowa droga przez piękne lasy, aż do śluzy w Guziance. Za śluzą jedziemy ulicą Guzianka do skrzyżowania, na którym skręcamy w lewo pod górę i wracamy pod CITiP.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments