rowerowy łącznikowy

Rowerowy Szlak Królewski

Znakowany szlak rowerowy bedący fragmentem dawnego szlaku handlowego łączącego wschód z zachodem Europy. Oprócz znaczenia handlowego miał znaczenie religijne oraz militarne.

Szlak rozpoczyna się w Kostrzynie nad Odrą, prowadzi m.in. przez Witnicę oraz Gorzów Wielkopolski a kończy się w okolicach Ośrodka Wypoczynkowego w Zdroiskach. Szlak prowadzi wzdłuż dość ruchliwej drogi wojewódzkiej nr 132 oraz drogi krajowej nr 22, choć w zdecydowanej większości biegnie położoną w bezpośredniej bliskości drogą rowerową.

Sam szlak nie jest szczególnie urzekający, jednak jego wartość polega w głównej mierze na tym, że stanowi on doskonałą drogę dojazdową do położonych w bezpośredniej bliskości licznych szlaków rowerowych, umożliwia dostęp do Parku Narodowego i Parku Krajobrazowego "Ujście Warty" oraz Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego, wielu atrakcji (np. lokalny browar i "Park Drogowskazów i Słupów Milowych Cywilizacji" w Witnicy, Park Dinozaurów i ZOO Safari w Nowinach Wielkich, kilku jezior stanowiących miejesca wypoczynku Gorzowian).

Rowerowy Szlak Królewski należy do szlaków o niewielkim stopniu trudności, w ciepłe weekendowe dni stanowiąc miejsce wypoczynku dla całych rodzin.

Więcej informacji na stronie: http://www.lubtur.pl/turystyka-lubuskie/rekreacyjne/obiekt/rowerowy-szlak-krolewski.html

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments