ścieżka przyrodnicza / dydaktyczna czerwona

Ścieżka przyrodnicza "Ptasim szlakiem"

Ścieżka przyrodnicza „Ptasim szlakiem” wiedzie betonową drogą przez jedne z najbardziej atrakcyjnych w Parku terenów lęgowych ptaków, dlatego też najlepszym terminem korzystania ze ścieżki jest okres wiosenny.

Na trasie umieszczono 3 tablice informacyjne, wiatę z ławkami, czatownię obserwacyjną, platformę widokową. Wybierając się na ścieżkę warto zaopatrzyć się w lornetkę, lunetę, atlas ptaków, jak również w wydany w formie książeczki przewodnik po ścieżce (w jęz. polskim i niemieckim).

  • Długość trasy - około 2 km, czas przejścia: 2-3 godziny. Powrót tą samą drogą.
  • Jest to ścieżka udostępniona do ruchu pieszego i rowerowego. Turyści zmotoryzowani mogą zaparkować samochody na parkingu, znajdującym się na początku trasy.
  • Ponieważ poziom wody w tej części Parku podlega znacznym wahaniom, betonowa droga czasowo może być zalana wodą i niedostępna (głównie w okresie zimowym i wczesną wiosną). W przypadku długo utrzymującego się zalewu, trasa może być niedostępna również w kwietniu, a nawet w maju. Na okres zimowy tablice informacyjne są demontowane.
  • Dojazd: w Słońsku dojeżdżamy do ronda, a dalej kierujemy się zgodnie ze wskazaniami drogowskazów o treści "Do ścieżki przyrodniczej "Ptasim Szlakiem": najpierw z ronda w kierunku kościoła, potem za kościołem w lewo, na najbliższym skrzyżowaniu, w prawo w kierunku miejscowości Przyborów. W tej miejscowości poruszamy się drogą główną (zgodnie ze znakami drogowymi). Dojeżdżamy do tzw. Betonki gdzie znajduje się początek ścieżki.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments