narciarski biegowy

Szlak Cietrzewia (Stóg Izerski - Jakuszyce) - wariant A

Przebieg szlaku: 

Schronisko na Stogu Izerskim - Przełęcz Łącznik - Droga Telefoniczna - Polana Izerska - Jarzębcza Polana - Chatka Górzystów - Kobyla Łąka - ścieżka modelu Układu Słonecznego - Schronisko Orle - Dział Izerski (zbocza północne) - Przełęcz Szklarska (Jakuszyce)

Opis szlaku:

Szlak Cietrzewia rozpoczyna się na Stogu Izerskim, na który należy dostać się pieszo (szlakami turystycznymi) lub kolejką gondolową.

Od Stogu Izerskiego do Stacji Turystycznej Orle trasa przygotowywana jest skuterem śnieżnym - powstaje jeden tor do stylu klasycznego. Dalej do Jakuszyc prowadzą trasy utrzymywane przez Bieg Piastów, przygotowywane ratrakami, z dwoma torami do techniki klasycznej i ubite do techniki łyżwowej.

Po drodze znajduje się schronisko Na Stogu Izerskim, Chatka Górzystów i Stacja Turystyczna Orle.

Zmotoryzowani moga zaparkowac samochód w Świeradowie, przy dolnej stacji kolejki gondolowej Ski&Sun.

Obsługę techniczną Szlaku Cietrzewia na poszczególnych odcinkach północnej części trasy zapewnią Sławomir Polański z Chatki Górzystów i oraz SKI&SUN - operator kolei gondolowej na Stogu Izerskim. Oznakowaniem trasy w terenie zajął się Stanisław Kornafel ze Stacji Turystycznej ORLE. Kierowane przez niego Towarzystwo Izerskie było jednym z inicjatorów nowej trasy.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments