narciarski biegowy

Szlak Cietrzewia (Stóg Izerski - Jakuszyce) - wariant B

Przebieg szlaku: Schronisko na Stogu Izerskim - Przełęcz Łącznik - Droga Telefoniczna - Polana Izerska - Jarzębcza Polana - Ceglana Droga - Sina Droga Konna Ścieżka- Rozdroże pod Cichą Równią - Dolny Dukt Końskiej Jamy- Jakuszyce (Bombaj)

Opis szlaku:Szlak Cietrzewia rozpoczyna się na Stogu Izerskim, na który należy dostać się pieszo (szlakami turystycznymi) lub kolejką gondolową.Od Stogu Izerskiego do (w zależności od wariantu) Stacji Turystycznej Orle lub Rozdroża pod Cichą Równią, trasa przygotowywana jest skuterem śnieżnym - powstaje jeden tor do stylu klasycznego. Dalej do Jakuszyc prowadzą trasy utrzymywane przez Bieg Piastów, przygotowywane ratrakami, z dwoma torami do techniki klasycznej i ubite do techniki łyżwowej.Po drodze znajduje się schronisko Na Stogu Izerskim. 

Zmotoryzowani moga zaparkowac samochód w Świeradowie, przy dolnej stacji kolejki gondolowej Ski&Sun.

Obsługę techniczną Szlaku Cietrzewia na poszczególnych odcinkach północnej części trasy zapewnią Sławomir Polański z Chatki Górzystów i oraz SKI&SUN - operator kolei gondolowej na Stogu Izerskim. Oznakowaniem trasy w terenie zajął się Stanisław Kornafel ze Stacji Turystycznej ORLE. Kierowane przez niego Towarzystwo Izerskie było jednym z inicjatorów nowej trasy.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments