pieszy zielony

Szlak do Doliny Chochołowskiej

Szlak rozpoczyna się na Siwej Polanie (Parking). Można tu wypożyczyć rower, lub wsiąść do kolejki która zawiezie nas na Polanę Huciska.

W pierwszej części prowadzi niemal płasko asfaltową drogą. Idąc przez Siwą Polanę można podziwiać zabudowania pasterskie. W lecie prowadzony jest tu także wypas owiec.Po ok 15 minutach szlak wchodzi w las i krzyżuje się z Drogą pod Reglami.
W dalszej części nie ma zbyt wielu miejsc widokowych. Zza drzew wyłaniają się tylko nieliczne turnie. Dojście do Polany Huciska zajmuje ok 40 minut. Kilka minut wcześniej, w lewo zbacza ścieżka do małego oczka wodnego. Jej przejście zajmuje dosłownie minutę.

Na Polanie kończy się asfalt i zaczyna nieco bardziej stroma, kamienista ścieżka, prowadząca w dalszym ciągu przez las. Po drodze skrzyżowania ze szlakami: żółtym (do schroniska na hali Ornak), czarnym ( na Siwą Przełęcz) i nieco dalej czerwonym (na Trzydniowiański wierch).

Po 45 minutach szlak dochodzi do skraju Polany Chochołowskiej. Stamtąd rozpościerają się widoki m.in. na Grzesia, Rakoń i Wołowiec. Ze skraju Polany, do schroniska jest jeszcze 10-15 minut. Jednak im bliżej schroniska, tym rozpościera się widok na coraz to więcej szczytów.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments