pieszy czarny

Szlak PKP Piła Główna - Piła Leszków

Szlak w roku 2008 został oficjalnie usunięty, gdyż drogi, którymi prowadził zostały wyasfaltowane i bez poboczy stał się niebezpieczny dla pieszych. Oznakowanie zostało skasowane. Ops można traktować jako ciekawostkę.

Szlak rozpoczyna się przy stacji PKP Piła wspólnie ze szlakiem niebieskim PI - 1835n Piła - Żabostowo.

Po 200m od stacji PKP skręcamy w prawo na ulicę Teatralną. Idąc dalej przez plac Staszica mijamy dom kultury i szkołę policyjną. Bulwarem podążamy do najbliższego przejścia przez rzekę Gwda (0,5 km).
Po przekroczeniu rzeki skręcamy w prawo i ul. Walki Młodych dochodzimy do torów kolejowych z Piły do Chojnic (1,5 km). Idąc dalej tą samą ulicą przechodzimy kolejne tory Piła - Poznań i Piła - Bydgoszcz (2,0 km).
Następnie mijamy końcowy przystanek MZK (2,5 km) a po 400m opuszczamy Piłę udając się wąską szosą w kierunku Kaliny. Przy przystanku PKP Piła - Leszków skręcamy w lewo (5,6 km) przekraczając tory kolejowe.
Zaraz za nimi z prawej strony dochodzi szlak czerwony PI - 184c Ujście - J. Płotki. Razem ze znakami czerwonymi dochodzimy do cmentarzy: z lewej cmentarz wojenny żołnierzy z lat 1914 - 1918, a z prawej żołnierzy polskich i radzieckich z II wojny światowej.

Tu kończy się nasz szlak PI - 1839n (6,0 km).

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments