rowerowy zielony

Transwielkopolska Trasa Rowerowa (TTR) odcinek południowy

Transwielkopolska Trasa Rowerowa (TTR) oznaczona kolorem zielonym jest podzielona na dwa odcinki i ma na celu łączyć najdalej wysunięte na północ i południe części województwa wielkopolskiego.
Za punkt początkowy obu odcinków można przyjąć Poznański Węzeł Rowerowy znajdujący się na brzegu jeziora Maltańskiego w Poznaniu. Stąd oba odcinki rozchodzą się do granic województwa. Całość trasy wiedzie głównie mało uczęszczanymi drogami asfaltowymi, niektóre fragmenty są poprowadzone drogami piaszczystymi.
Trudniejsze podjazdy znajdują się w południowym odcinku TTR: przed Żerkowem, pod Bałczynę i Kobylą Górę (najwyższe wzniesienie Wielkopolski). - odcinek północny liczy 200 km wiedzie od Poznania do Okonka, gdzie wzdłuż trasy dominują lasy (m.in. Puszcza Notecka), jeziora i rzeki (odcinek Piła - Okonek wzdłuż rzeki Gwdy). - odcinek południowy liczy 280 km wiedzie od Poznania do Siemianic, gdzie na trasie dominują typowo wielkopolskie krajobrazy: szerokie połacie pól z drewnianymi wiatrakami, a w mijanych miejscowościach można zobaczyć wiele dworków, pałaców, kościołów oraz zabytkowe zabudowy starych miast.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments