rowerowy niebieski

Trasa rowerowa: Świnoujście - Kamminke - Ahlbeck - Świnoujście

Zachęcam do odbycia wycieczki rowerowej prowadzącej przez polską i niemiecką część wyspy Uznam. 

Opisana trasa ma ok. 25km i w spacerowym tempie jej przejechanie zajmie nam ok. 2 godzin. Ze względu na nawierzchnię (głównie pozbruk i asfalt, tylko leśna droga pod Ahlbeckiem jest szutrowa) trasę oceniam jako dostępną dla każdego roweru.

Startujemy w okolicach promenady i kierujemy się na południe w kierunku przejścia granicznego Świnoujście - Garz. Nie dojeżdżamy jednak do tego przejścia tylko skręcamy w ulicę Krzywą. Jedziemy nią do końca i skręcamy w prawo, dojeżdżamy do mostka nad kanałem torfowym i wkraczamy na terytorium Niemiec. Po dojechaniu do miasteczka Kamminke i skręcamy w lewo w uliczkę prowadzącą do portu.

W porcie możemy podziwiać piękne widoki a nawet odpocząć w restauracyjce mieszczącej się na falochronie. Teraz dość stromą uliczką (mijaliśmy ją po prawej stronie dojeżdżając do wybrzeża) ruszamy w kierunku Garz. Nie spiesząc się podjeżdżając pod górę warto zwrócić uwagę na mijane chatki kryte strzechą. Na szczycie uliczki można jeszcze na chwilę skręcić w prawo na punkt widokowy.

Wracając do głównej drogi kierujemy się na Garz. Po opuszczeniu Kamminke droga prowadzi przez łąki i lasy ale cały czas jedziemy po pozbruku. Po dojechaniu do Garz kierujemy się na Korswandt (skrzyżowania ulic są oznakowane, więc nie sposob się zgubić). Znów jedziemy ścieżką rowerową, przecinamy szosę prowadzącą ze Świnoujścia do Zirchow i wjeżdżamy do pięknego lasu bukowego.

Tutaj czekają nas liczne podjazdy i zjazdy a na końcu lasu trafiamy prosto na pole golfowe mieszczące się na obrzeżach Korswandt. Teraz kierujemy się na Ahlbeck, ale minąwszy jezioro Wolgast skręcamy w lewo (kierunek na Seehof i Gothen) i zaraz w pierwszą leśną drogę w prawo. Tędy dojedziemy prosto do Ahlbecku ale jadąc przez las unikniemy jazdy ruchliwą szosą. 

Ostatnie leśne podjazdy i szybkie zjazdy no i dojeżdżamy do miasta. Warto przebić się na drugą stronę ulicy prowadzącej do polskiej granicy i kierować się do nadmorskiej promenady. Prowadzi ona bowiem prosto do samego Świnoujścia przez nowe rowerowe przejście graniczne Świnoujście - Ahlbeck. Stąd zmierzamy do polskiej promenady gdzie kończymy naszą wycieczkę.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments