pieszy zielony

Zielony szlak Rezerwat "Kuźnik" - Piła MZK

Szlak zaczyna się przy szosie Piła -Wałcz na skraju rezerwatu "Kuźnik"(0,0 km). Do tego miejsca możemy dojść z przystanku MZK ul. Zbrojna szlakiem niebieskim WK-3512n do Płytnicy. Tu również zaczyna się szlak żółty WK-3513y do Skrzatusza.

Od węzła szlaków ścieżką docieramy do Jeziora Rudnickiego (0,4 km) największego z jezior na terenie rezerwatu.Dalszą wędrówkę wzdłuż jeziora odbywamy częściowo na wysokiej skarpie, z której schodzimy wprost na mostek (1,5 km). Po krótkim odcinku skręcamy w lewo idąc dalej drogą leśną razem ze szlakiem żółtym WK-3513y.

Po 500 m skręcając w lewo opuszczamy drogę i szlak żółty. Przekraczając strumyk (2,1 km) zaczynamy mozolnie piąć się w górę. Na górze krótki odcinek płaski, a następnie ostro w dół do skrętu w lewo.

Tu spotykamy szlak niebieski WK-3512n (2,4 km). Razem z nim mijamy Jezioro Kuźnik Duży (2,6 km), a następnie Jezioro Kuźnik Mały (2,9 km).

Na najbliższym skrzyżowaniu opuszczamy szlak niebieskii rezerwat Kuźnik. Droga ta wyprowadza nas z lasu na szosę Piła - Wałcz, którą przekraczamy kierując się nad brzeg zalewu Koszyce (3,9 km). Idziemy ścieżką nad zalewem, początkowo odkrytą, a później w lesie.

Ścieżką tą skręcamy w prawo (4,6 km) i łagodnie pod górę wychodzimy z lasu, skręcając w lewo w kierunku Piły (4,8 km). Drogą tą przechodzimy obok (5,5 km) zarośniętego i zapomnianego cmentarza. Stąd w dni pogodne rozciąga się wspaniały widok na Piłę.

Idąc dalej w kierunku domów, po prawej stronie mijamy lotnisko. Po krótkim odcinku koniec szlaku WK-3514z przy przystanku MZK ul. Wałecka (6,0 km).

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments