pieszy zielony

Zielony Szlak z Kuźnic przez Nosal do przystanku "Murowanica"

Szlak rozpoczyna się za mostkiem przy kasie biletowej TPN w Kuźnicach. Skręcamy w lewo i od razu rozpoczyna się męczące podejście. Wiedzie ono niezbyt wygodną, kamienistą ścieżką. Po10-15 minutach dochodzimy do skrzyżowania szlaków na Nosalową Przełęcz oraz na Halę Gąsienicową. Od tego momentu wygodna ścieżka nie wspina się już tak stromo. Po kolejnych 15 minutach dochodzimy do Nosalowej Przełęczy. Tutaj z kolei możemy skręcić na Polanę Olczyską lub kontynuować wędrówkę na Nosal. Pozostaje nam jeszcze krótkie podejście, oraz jedyne trudniejsze miejsce jakim jest przejście koło wysuniętej skały która ogranicza ścieżkę do bardzo wąskiego przejścia.
Ze szczytu schodzimy do przystanku Murowanica ścieżką, biegnąca cały czas dość wyraźnie w dół. W pierwszej części jest to niewygodne zejście po kamieniach i żwirze a następnie zakosami po wygodniejszych, drewnianych stopniach.
Szlak ten można przejść także w drugą stronę. Jest to pewnego rodzaju urozmaicenie gdyż widoki mogą być nieco inne. Jednak szczególnie w zimie wygodniejszy i bezpieczniejszy (ze względu na duże oblodzenia na odcinku Nosal-przystanek Murowanica które łatwiej jest pokonać schodząc) jest wariant tutaj opisany.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments