pieszy żółty

Żółty szlak pieszy: Gronik - Kopa Kondracka

Szlak bardzo atrakcyjny (szczególnie w drugiej części), przejście trwa ok 3 godziny. Jest to doskonały szlak wypadowy na Czerwone Wierchy lub na Kasprowy Wierch przez Suche Czuby.
Początkowa część wiedzie przez las wzdłuż Doliny Małej Łąki. Jest to monotonny odcinek ale bez żadnych trudności. Dopiero po wyjściu na Wielką Polanę otwierają się przed nami coraz wspanialsze widoki.
Po przejściu polany, szlak zaczyna piąć się bardziej stromo w górę. Pokonujemy monotonne, miejscami męczące podejście i po godzinie wychodzimy z lasu wprost pod trawiasty kocioł Świstówki. Stamtąd rozpoczynamy wędrówkę na Kondracką Przełęcz. Krótki odcinek prowadzi po luźnych kamieniach (Trzeba zachować ostrożność żeby nie zsunąć się !). Cały czas towarzyszy nam widok na szczyt Giewontu a im dłużej idziemy tym więcej szczytów widzimy. W końcowej części ścieżka prowadzi między kosodrzewinami. Są one tak wysokie, że momentami nie ma czym oddychać gdyż jest tam strasznie duszno (szczególnie dotknie to osoby niższe). Może to być nieprzyjemne, szczególnie gdy jest się zmęczonym po trudach podejścia.
Po osiągnięciu przełęczy odsłaniają się rozległe widoki na Tatry Wysokie. Możemy kontynuować podejście na Kondracką Kopę lub skręcić jeszcze na Giewont. W sezonie trzeba jednak liczyć się z godzinną kolejką na szczyt.
Podejście na Kondracką Kopę wiedzie wzdłuż szerokiego upłazu.Nie występują tam żadne trudności jednak należy pamiętać by nie skracać sobie drogi schodząc ze szlaku mimo pozornie wydeptanych w trawie ścieżek gdyż grozi to upadkiem kilkaset metrów w dół.
Widok z Kondrackiej Kopy jest niesamowity. Szczególnie dla osób które nie miały wcześniej styczności z górami. Można stąd kontynuować wycieczkę na czerwone Wierchy lub Kasprowy Wierch. Oba warianty są bardzo atrakcyjne widokowo

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments