pieszy żółty

Żółty szlak Rezerwat "Kuźnik" – Skrzatusz

Wędrówkę rozpoczynamy od węzła szlaków "Rezerwatu Kuźnik". Tu również ma swój początek szlak zielony WK-3514z dookoła rez. Kużnik, a w pobliżu przebiega szlak niebieski PI - 3512n Piła - Płytnica.

Od węzła szlaków idziemy w prawo ścieżką pod górkę, by zboczem przez las wyjść nad zalew. Po przejściu krótkiego odcinka bezleśnego ponownie wkraczamy do lasu.

Teraz trawersujemy wysoki brzeg zalewu wychodząc na groblę. Po jej przejściu skręcamy w lewo (1,8 km), a po 200m łączymy się ze szlakiem zielonym WK-3514z (2,0 km).

Dalej idziemy razem mijając po lewej stronie największe z jezior rez. Kuźnik J. Rudnickie. Zaraz za nim szlak WK-3514z odbija w lewo (2,6 km), a my idziemy dalej prosto do spotkania szlaku niebieskiego WK-3512n Piła - Płytnica. Razem z nim przekraczamy strumyk i lekko pod górkę wychodzimy skrzyżowanie dróg leśnych (3,6 km).

Tu opuszczamy szlak WK-3512n kierując się w prawo. Po wyjściu na górkę i skręcie w lewo dochodzimy do szosy Piła - Wałcz (5,5 km). Po jej przekroczeniu ponownie zagłębiamy się w las.

Idąc cały czas prosto pokonujemy kolejne skrzyżowania, następnie tory kolejowe Piła - Szczecinek (8,1 km) wychodzimy na szosę Piła - Zawada (9,9 km) skręcając w prawo.

Po 200m skręcamy tym razem w lewo na drogę leśną, którą podążamy za znakami szlaku. Po przejściu pod linią energetyczną łączymy się ze szlakiem niebieskim WK-3516n Piła - Skrzatusz (12,0 km) skręcając w prawo.

Dalej idziemy razem prosto do szosy Szydłowo - Zawada (12,6 km). Tu szlak WK-3516n skręca w lewo, a my idziemy prosto drogą między polami.

Po przejściu lasu na horyzoncie pojawiają się pierwsze zabudowania Skrzatusza. Polną drogą wchodzimy do wsi mijając zabytkowy kościół.

Ostatni odcinek pokonujemy drogą asfaltową do przystanku PKS (17,0 km). Tu kończy się nasz szlak WK-3513y.

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments