pieszy żółty

Żółty szlak z Polany Chochołowskiej na Grzesia

Szlak w pierwszej części mało atrakcyjny, tylko nieliczne punkty widokowe. Rozpoczyna się kilkadziesiąt metrów przed schroniskiem na Polanie Chochołowskiej. Od razu wchodzimy do lasu, przez który będziemy szli niemal cały czas.
Pierwsza część to dosyć męczące podejście. Cały czas pod górę, jednak bez żadnych trudności. Po ok pół godziny szlak skręca ostro w lewo. W tym miejscu odchodzi niebieski szlak na Bobrowiecką Przełęcz. Warto tam podejść bo to tylko 5 minut drogi a jest to jeden z lepszych punktów widokowych na szlaku. Od skrzyżowania szlaków kolejne pół godziny podejścia (łagodniejszego) lasem.
Po tym czasie w końcu wychodzimy z lasu na małą polankę. Od tego czasu towarzyszyć nam będą już przepiękne widoki na góry otaczające doliny Chochołowską i Kościeliską. Stamtąd na szczyt pozostaje ok 15 minut podejścia wśród kosodrzewiny, gdzie jedynym utrudnieniem może być zalegające tam poza sezonem śnieg i błoto. Warto zaznaczyć, że jak przez całą drogę "przed sobą" widzieliśmy ciągle tylko kolejne metry podejścia, tak tutaj w pewnym momencie, w ciągu kilku sekund ukazuje się nam rozległy widok na Tatry Słowackie
Ze szczytu możemy kontynuować wędrówkę Długim Upłazem na Rakoń i Wołowiec, bądź wrócić tą samą drogą do schroniska

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments