pieszy żółty

Żółty szlak z Polany Pisanej do Smoczej Jamy i z powrotem na Polanę Pisaną (trasa jednokierunkowa)

Idąc wzdłuż Doliny Kościeliskiej, po przejściu Polany Pisanej w lewo odchodzi żółty szlak do Wąwozu Kraków i Smoczej Jamy. Jest to szlak łatwy a bardzo ciekawy ze względu na swój odmienny charakter oraz małą liczbę turystów. Wiedzie on między dwoma ścianami skalnymi które oddalają się od siebie lub zbliżają, tworząc wąskie przesmyki.
Po ok 20 minutach dochodzimy do końca Wąwozu. Tutaj rozpoczyna się jednokierunkowa, zdecydowanie trudniejsza część szlaku. Najpierw wchodzimy kilkunasto metrową drabiną do góry, a następnie po łańcuchach dochodzimy do wejścia do Jamy. Jaskinia jest bardzo krótka ale też i bardzo stroma. Jej przejście odbywa się po śliskiej skale ubezpieczonej łańcuchami. Konieczna jest latarka (najlepiej czołowa, by mieć wolne ręce) gdyż w jaskini panuje kompletna ciemność a kroki trzeba stawiać uważnie. Istnieje także wariant omijający jaskinię, również ubezpieczony łańcuchami.
Zejście z powrotem do Doliny Kościeliskiej odbywa się łagodnie, wzdłuż żółtego szlaku, który prowadzi nas na koniec Polany Pisanej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments